Триває імплементація навчального курсу з основ кібергігієни «Базові правила безпеки в цифровому середовищі»

У листопаді 2020 р. стартував навчальний курс із основ кібергігієни «Базові правила безпеки в цифровому середовищі». Курс впроваджується в межах підписаного Меморандуму про співпрацю між ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США.

Мета курсу: підвищити рівень обізнаності студентів ДДПУ щодо основних загроз в кібер просторі та розширити їх навички із кібергігієни.

Базовий курс з кібербезпеки складається з 11 навчальних модулей і триває в цілому близько 60 хв:

Модуль 1. Основні помилки користувачів.

Модуль 2. Безпечне використання мобільних телефонів.

Модуль 3. Безпечне використання комп'ютерів.

Модуль 4. Безпечне використання електронної пошти.

Модуль 5. Безпека в соціальних мережах.

Модуль 6. Безпечне використання Інтернету.

Модуль 7. Типи шкідливого програмного забезпечення.

Модуль 8. Фейкові новини.

Модуль 9. Основні правила захисту інформації.

Модуль 10. Що робити, якщо потрапив у неприємності.

Модуль 11. Атестаційний модуль. Анкетне опитування по завершенню програми навчання

Курс розміщений на платформі cybereducation.org. Для його проходження студентам необхідно пройти реєстрацію.

В рамках курсу, за допомогою інтерактивних вправ і практичних завдань, студенти вивчають базові правила захисту інформації на мобільних телефонах, комп’ютерах та у соціальних мережах, вчаться визначати фейкові новини і поширені помилки користувачів в цифровому просторі, та дізнаються, що потрібно робити, щоб запобігти впливам кібер-шахраїв.

Після успішного проходження модулей курсу, виконання підсумкового тесту студенти отримують іменний сертифікат про те, що вони успішно пройшли навчальний курс із основ кібергігієни «Базові правила безпеки в цифровому середовищі».

Для проходження курсу зареєструвалось 348 студентів.

Успішно завершили навчання 245 студентів; продовжують навчання 103 студенти.

Контактні особи від ДДПУ:

Набока Ольга Георгіївна ‒ перший проректор із науково-педагогічної роботи ДДПУ, доктор педагогічних наук, професор (e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.);

Демченко Марина Олександрівна ‒ методист навчально-методичного відділу ДДПУ (e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).