Підведення підсумків виробничої практичної підготовки здобувачів та проведення державної атестації

Відповідно до освітньої програми «Середня освіта (Мова і література (англійська))» спеціальності 014 Середня освіта, другого (магістерського) рівня в 3 семестрі було проведено виробничу (педагогічну) практичну підготовку:- у закладах загальної середньої освіти на рівні профільної середньої освіти та закладах фахової передвищої освіти) (15 кредитів). Результатом проходження практики стали звіти здобувачів у формі захисту звітної документації та отримання заліку) З метою підвищення ефективності практичної підготовки на ОП здобувачам було запропоновано надати пропозиції щодо поліпшення умов та змістового наповнення. З огляду на це гарантом відповідної освітньої програми і керівником практичної підготовки (доц. Маторіна Н. М.) було організовано зустріч здобувачів із стейкголдерами Луганцовою Є. А. та Коротенко А. С. (випускник ОП «Середня освіта (Мова і література (англійська))»), яка поділилася власним досвідом щодо виконання завдань, передбачених програмою практики. Результатом зустрічі стало обговорення пропозицій здобувачів щодо доповнення змісту освітніх компонентів програми з метою поглиблення та розширення необхідних навичок для успішної професійної діяльності. Зокрема, було запропоновано акцентувати більше уваги на методичний компонент під час реалізації освітнього процесу за ОП.
Відповідно до графіку освітнього процесу на філологічному факультеті ДДПУ було проведено атестацію в формі захисту кваліфікаційної роботи випускників освітньої програми «Середня освіта (Мова і література (англійська))» спеціальності 014 Середня освіта, другого (магістерського) рівня. До захисту кваліфікаційних робіт на випусковій кафедрі германської та слов’янської філології розроблені та затверджені в установленому порядку методичні рекомендації. З метою якісної підготовки до захисту для випускників було проведено консультації. Представлені до захисту магістерські дослідження стосуються різних галузей лінгвістики та перекладознавства, відзначаються різноманітністю й актуальністю тематики, новизною, теоретичною та практичною цінністю. Здобувачі опрацювали належну кількість науково-методичних джерел, виявили володіння термінологічним апаратом. Усі кваліфікаційні (магістерські) роботи виконані відповідно до вимог Положення про кваліфікаційні роботи у «ДДПУ» Рецензії та відгуки наукових керівників схвальні. Здобувачі мають належну кількість апробацій на міжнародних і всеукраїнських конференціях, надруковані статті й тези. Подані до захисту роботи пройшли перевірку на наявність текстових запозичень і відповідають нормам, визначеним Положенням про кваліфікаційні роботи у «ДДПУ». Загальний аналіз результатів захисту кваліфікаційних (магістерських) робіт дає підстави вважати, що здобувачі об’єктивно продемонстрували достатній рівень фахової підготовки. Водночас, із метою підвищення якості підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти було запропоновано глибше висвітлювати і аналізувати сучасні іноземні теоретичні здобутки і позитивні практики з тематики дослідження, що значно употужнює теоретичний та практичний аспект дослідження та акцентувати увагу здобувачів та керівників на необхідності чіткого структурування висновків до розділів та узгодження загальних висновків із поставленими завданнями та правильного оформлення списку використаних джерел відповідно до чинного стандарту. Пропозиції запропоновано затвердити на засіданні кафедри германської та слов’янської філології.

View the embedded image gallery online at:
https://ddpu.edu.ua/cc/index.php/stakeholers/943-pidvedennia-pidsumkiv-vyrobnychoi-praktychnoi-pidhotovky-zdobuvachiv-ta-provedennia-derzhavnoi-atestatsii.html?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProIda513e4fd4d