Нарада зі стейкхолдерамі щодо роботи за освітньою програмою «Фізична терапія, ерготерапія» бакалаврського рівня вищої освіти

Упродовж двох днів, 8-9 травня, на кафедрі фізичної терапії, фізичного виховання та біології відбулась нарада групи забезпечення та робочої групи спеціальності 227 Терапія та реабілітація зі стейкхолдерами, на якій були присутні: Олексій Яковленко, директор Комунального некомерційного підприємства «Обласне теріторіальне медичне об'єднання», м. Краматорськ Антон Ертуганов, фізичний терапевтм реабілітаційного відділення КНП Дружківска міська лікарня № 2; Вероніка Книш, студентка 3 курсу спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія та НПП кафедри.
Члени групи забезпечення спеціальності на чолі із завідувачем кафедри ФТФВБ, професором Владиславом Дичко, обговорили зміни, які необхідно внести згідно оновленого Стандарту спеціальності (зміна назви) та затвердження професійного стандарту від 20 січня 2023 р.
Також було проведено роботу з оновлення навчального плану згідно нових вимог професійного стандарту, пропозицій стейкхолдерів, здобувачів вищої освіти та випускників спеціальності. Олексій Вікторович запропонував збільшити кількість годин для проведення практичних занять в освітньому компоненті «Основи курортології та фізіотерапії» для вивчення особливостей використання апаратної фізіотерапії. На другий день обговорення узгодили перелік дисциплін фахового вибору та вирішили оновити перелік дисциплін широкого вибору за рахунок розробки таких освітніх компонентів: «Оздоровча фізична культура», «Сучасні фітнес-програми в терапії та реабілітації», «Аромологія та аромотерапія», «Основи фітотерапії».
В процесі обговорення вирішили вивести із дисциплін фахового вибору до циклу професійної підготовки освітні компоненти: «Інструментальні методи функціональної діагностики та лікування», «Технічні засоби в реабілітації». Задля розширення циклу професійної підготовки було додано освітні компоненти: «Науково-доказова практична діяльність в терапії та реабілітації», «Ортопедія та травматологія», «Неврологія», «Методи обстеження у фізичній терапії».
Згідно вимог Стандарту спеціальності було збільшено кількість кредитів, які заплановані для клінічної практики з 15 до 27 кредитів. Також збільшено кількість практик до 5 та додано кожній клінічній практиці професійне спрямування: Ознайомча пропедевтична практика (2 семестр), Клінічна практика (при порушенні діяльності серцево-судинної та дихальної системи) (4 семестр), Клінічна практика (при дисфункціях внутрішніх органів) (6 семестр), Клінічна практика (при порушенні діяльності опорно-рухового апарату) (7 семестр), Клінічна практика (при порушенні діяльності нервової системи) (8 семестр).
Нарада пройшла плідно, було накреслено шляхи подальшої співпраці групи забезпечення спеціальності зі стейкхолдерами.

View the embedded image gallery online at:
https://ddpu.edu.ua/cc/index.php/stakeholers/563-narada-zi-steikkholderami-shchodo-roboty-za-osvitnoiu-prohramoiu-fizychna-terapiia-erhoterapiia-bakalavrskoho-rivnia-vyshchoi-osvity-2.html?tmpl=component&print=1&layout=default#sigProId6f3da4050a