Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Психологічний тренінг для студентів-психологів

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Психологічний тренінг для студентів-психологів

Друк

22 січня 2020 року для студентів спеціальності «Психологія» на факультеті гуманітарної та економічної освіти відбувся навчальний тренінг «Перша психологічна допомога та елементи кризової інтервенції». Даний захід був організований та проведений практичним психологом вищої кваліфікаційної категорії Кортяк Наталею Володимирівною (місто Дружківка) та доцентом кафедри психології Логвіновою Діаною Валеріївною.

У тренінгу взяли участь викладачі кафедри психології та студенти-психологи, яким було запропоновано ознайомитися та апробувати на практиці основні правила надання психологічної допомоги особам різного віку у будь-яких кризових ситуаціях, усвідомити важливість у набутті вмінь та навичок для розвитку власної компетентності.

Тренінг складався з двох частин. У першій (теоретичній) частині студенти ознайомилися із надзвичайними ситуаціями та їхнім впливом на «післякризове» життя людей, зі структурою Міжнародного постійного комітету з психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки (МПК з ПЗПСП) та основними принципами психологічної підтримки. Студенти-психологи розбирали етичні принципи надання психосоціальної підтримки у форматі діалогу, власних роздумів та міркувань.

Проблемним виступило питання безпеки спеціаліста з психосоціальної допомоги та постраждалих; важливим аспектом стало розуміння компетентності та резільєнтності під час надання послуг. Зі студентами було апробовані екологічні техніки та вправи, спрямовані на встановлення психічної врівноваженості у моменти емоційних перевантажень. Серед вправ найбільш позитивним відзивом у студентів користувалися «Чотири стихії», «Сейф», дихальні практики, «Зібрати сумку помічника», «Ефективне та неєфективне спілкування з потерпілими», «Передача інформації», моделююча вправа «Кризова подія».

 

Оголошення