Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Участь факультету спеціальної освіти в Регіональному Круглому столі

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Участь факультету спеціальної освіти в Регіональному Круглому столі

Друк

27 вересня на базі центральної міської бібліотеки відбувся Регіональний Круглий стіл: «Шляхи формування та впровадження інклюзії у сучасному суспільстві».

Захід було організовано і проведено під егідою міського Голови Ляха Вадима Михайловича, який привітав усіх учасників і побажав плідної співпраці.

У засіданні Круглого столу взяли участь провідні спеціалісти, які виявилися небайдужими до долі дітей з особливими освітніми потребами: керівник проекту «Згуртуємось заради дітей. Ти не один» Коваленко Світлана, Голова обласної організації осіб з інвалідністю Фоміна Світлана, директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Слов’янської міської ради Сабардак Оксана, фахівець із малих грантів ПРООН Денісова Марина, директор Комунального закладу «Централізована система публічних бібліотек» м. Слов’янська Мамедова Лариса, керівник методичного об’єднання вчителів, методист-вихователь спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради Соколова Лариса, Герой України, Заслужений майстер спорту, чемпіон світу і Параолімпійських ігор Смирнов Віктор, Заслужений тренер України, старший тренер збірної України з плавання Казначєєва Світлана, директор Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Слов’янської міської ради Дорофєєва Алла, практичний психолог ЦРОДІ Бойкова Юлія та інші.

Теоретичне обґрунтування проблеми впровадження інклюзивної освіти в Україні представили провідні фахівці факультету спеціальної освіти Донбаського державного педагогічного університету: завідувачка кафедри спеціальної педагогіки та інклюзії, доктор педагогічних наук, професор Татьянчикова Ірина та завідувачка кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти, доктор педагогічних наук, професор Дмитрієва Ірина, які виступили з доповідями і дали відповідь на всі болючі й гострі питання, якими зацікавилися як присутні педагоги, так і батьки дітей з особливими потребами.

На засіданні було розкрито основні напрями навчання і виховання цих дітей, звернуто особливу увагу на інклюзивну форму їхнього навчання, представлено певний практичний досвід педагогів, психологів і батьків (родинне виховання), репрезентовано інформаційний буклет: «Учимося жити разом», а також методичні рекомендації щодо етики спілкування з особами з інвалідністю: «Спілкування без бар’єрів».

Усі присутні зійшлися на єдиному: люди з особливими потребами – це люди зі своїми сім’ями, роботою, захопленнями, звичками, проблемами та радощами. І ставитися до них треба як до особистостей, які хочуть і можуть повноцінно існувати у соціумі. Але для цього їм потрібна наша сумісна допомога.

Доктор педагогічних наук, професор Татьянчикова І.В.

 

Оголошення