Шлях по сайту: Cтруктура Відділ сприяння працевлаштуванню Профорієнтаційна робота набирає обертів

Начальник відділу сприяння працевлаштуванню

студентів і випускників та профорієнтації,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри менеджменту

Попова Ганна Василівна

Профорієнтаційна робота набирає обертів

У житті кожної молодої людини настає той час, коли вона має обрати майбутню професію. Це по-справжньому доленосний життєвий крок і дуже важливо, щоб цей вибір був усвідомлений, виважений, зроблений із особистісних інтересів і нахилів та враховував затребуваність фаху на сучасному ринку праці. Саме від цього залежить подальша самореалізація майбутнього фахівця та відчуття всього життєвого успіху.

На допомогу учнівській молоді з професійним самовизначенням у Донбаському державному педагогічному університеті організована профорієнтаційна робота, що передбачає систематичну інформаційну діяльність щодо переваг навчання у ДДПУ за різними напрямами підготовки фахівців і спеціальностями та умов вступу до них.

Так, в університеті щорічно формуються профорієнтаційні комісії, у складі яких створюються мобільні групи, що відвідують загальноосвітні, професійно-технічні навчальні заклади, коледжі та технікуми регіону, проводять бесіди з вчителями, викладачами, майбутніми абітурієнтами та їх батьками, розповсюджують інформаційні буклети, демонструють відео-матеріали, що висвітлюють освітні, організаційно-педагогічні, матеріально-технічні умови навчання, побуту й дозвілля в нашому університеті.

Потужні профорієнтаційні можливості для закладів освіти створюють спеціально організовані заходи міжміського та регіонального рівня. Так, 16 жовтня та 26 листопада 2014 року мобільна група ДДПУ у складі начальника відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників та профорієнтації Попової Г.В., заступника декана факультету дошкільної освіти та практичної психології Бондаренко Н.Б., заступника декана технологічного факультету Погорєлова М.Г., доцента кафедри психології Свіденської Г.М. взяла участь у акціях „Ярмарок професій”, які були організовані Слов’янським та Краматорським міськими центрами зайнятості. Варто відзначити, що запрошені до цих заходів учні старших класів виявляли щирий інтерес до педагогічних та інших напрямів підготовки та спеціальностей Донбаського державного педагогічного університету, активно включалися в бесіду з викладачами, прагнули отримати відповіді на всі питання, пов’язані з подальшим професійним вибором.

24 січня 2015 року у Донбаському державному педагогічному університеті проведено „День відкритих дверей”. Для нашого вишу – це справжнє свято, якого з нетерпінням очікують як викладачі, так і студенти університету. Урочиста частина заходу відбулася в актовій залі, де майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків привітали ректор ДДПУ доктор педагогічних наук, професор Омельченко С.О., начальник Слов’янського відділу освіти кандидат філологічних наук, доцент Овчаренко В.М. Перед абітурієнтами виступила також заступник Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти Лащенко Л.І. з інформацією про особливості проведення ЗНО в 2015 році. Проректор з науково-педагогічної роботи кандидат фізико-математичних наук, доцент Чайченко С.О. зосередив увагу на Правилах прийому до Донбаського державного педагогічного університету та нових напрямах підготовки і додаткових спеціалізаціях, за якими є можливість вступу абітурієнтів у поточному році.

Для гостей, що відвідали „День відкритих дверей”, зусиллями талановитої студентської молоді була підготовлена концертна програма, і всі присутні поринули в чарівні звуки української пісні та неперевершеного саксофону, із захопленням спостерігали за розгортанням хореографічної постановки і щиро відгукувалися на гумористичний виступ агітбригади студентів-першокурсників.

По завершенню свята абітурієнти мали можливість зустрітися з деканами факультетів та їх заступниками, де отримали корисну, вичерпну інформацію щодо напрямів підготовки майбутніх фахівців на відповідних факультетах і висловили щире бажання навчатися саме в лавах нашого університету Ми ж, в свою чергу, впевнені, що профорієнтаційна робота Донбаського державного педагогічного університету забезпечить бажаний результат – сотні абітурієнтів увійдуть до нашої студентської родини.

Ганна Попова – голова Центу профорієнтації і працевлаштування