Шлях по сайту: Наука та інновації Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями

Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями

Поглиблення співробітництва ДДПУ з провідними навчальними закладами країн Європейського Союзу та СНД здійснюється за такими напрямами: навчальна, науково-дослідна робота, академічна мобільність, спільне проведення конференцій, семінарів, публікації в зарубіжних виданнях.

Протягом 2019 року науково-педагогічні працівники ДДПУ публікували свої статті у наукових журналах США, Великої Британії, Німеччини, Румунії, Македонії, Угорщини, Норвегії, Білорусі зокрема – у «Journal of Mathematical Sciences», «International Journal of Innovative Technology and Exploring Engineering», «Coke and Chemistry», «Journal of Physical Chemistry» (США), «Complex Variables and Elliptic Equations», «Journal of Entrepreneurship Education» (Велика Британія), «Mathematica Slovaca» (Німеччина), «Journal of Physical Education and Sport» (Румунія), «Gournal of Libery and international Affairs» (Македонія), «The Scientific Heritage» (Угорщина), «The Norwegian Journal of Development of the International Science» (Норвегія), «Modern scientific researches» (Білорусь) та ін.

Протягом звітного року викладачі університету пройшли стажування в таких іноземних навчальних закладах: Каліфорнійський університет, Вашингтонський університет, Національний університет Аризони, Технологічний інститут Джорджії (США), Школа Тівертон м. Девон (Велика Британія), Університет Барселони (Іспанія), Німецька служба академічних обмінів DAAD, Північний Рейн-Вестфалія м. Кьольн (Німеччина), Анхойський університет м. Хевей (КНР), Вища технічна школа м. Катовіце, Вища школа Едюкації і Терапії імені проф. Казіміри Мілановської (Республіка Польща), Європейський інститут післядипломної освіти (Словацька Республіка), Університет Масарика (Чеська Республіка) та ін.

У 2019 р. університет долучився до участі в проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з МОН України та Академією української преси. Одним із провідних завдань проекту є розбудова спроможностей педагогічних ЗВО для надання навичок критичного сприйняття інформації («КСІ») студентами як частини стандартного навчального процесу, аби майбутнє покоління вчителів могли інтегрувати навички «КСІ» під час проведення уроків у школі.

Із 18 до 26 травня 2019 р. група викладачів університету, при підтримці громадської організації «Молодь Сходу України» в межах програми «Study Tours to Poland», взяла участь у навчальному заході, присвяченому темі «Роль громадських організацій в розвитку громадського життя молоді», який відбувся на території Сілезького воєводства Польщі.

10 вересня 2019 р. делегація Збройних Сил Латвії у Донецькій і Луганській областях на чолі з Надзвичайним та повноваженим Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом зустрілася з педагогічним колективом та студентами ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Під час зустрічі було презентовано здобутки університету в напрямі міжнародного співробітництва та європейської інтеграції та обговорено шляхи подальшої співпраці.

Із листопада 2019 року на кафедрі іноземних мов працює викладач англійської мови Жан Чарльз в рамках міжнародної програми «English Language Fellow Program».

Співробітництво із зарубіжними партнерами

Білорусь

Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка

Вітебський державний університет ім. П.М. Машерова