Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Terra інклюзія: проблеми впровадження в умовах ЗПО

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Terra інклюзія: проблеми впровадження в умовах ЗПО

Друк

5 березня на базі Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості відбувся обласний навчально-методичний семінар-практикум «Terra інклюзія: проблеми впровадження в умовах ЗПО». У семінарі-практикумі взяли участь методисти закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму з усіх куточків України, адже адміністрація Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості створила всі умови для доступу до цієї зустрічі у якості онлайн-трансляції. Представниками факультету спеціальної освіти на семінарі стали викладачі кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти – доктор педагогічних наук, професор Ірина Володимирівна Дмитрієва та кандидат психологічних наук, старший викладач Аліна Сергіївна Іваненко.

Метою конференції було розкриття основних питань, які виникають у практиків загальноосвітніх інклюзивних закладів освіти: особливості організації інклюзивного освітнього середовища, аналіз готовності педагогічних працівників до впровадження інклюзивного навчання у ЗПО області, психологічні аспекти готовності педагогів до впровадження інклюзивної освіти в ЗПО та багато інших.

Відкривачем інформаційно-теоретичного модулю семінару-практикуму стала Ірина Володимирівна Дмитрієва із доповіддю на тему «Інклюзія – філософія справедливості». Упродовж свого виступу професор Дмитрієва не тільки поділилась з учасниками семінару теоретичними науковими надбаннями, а і порушила актуальну проблематику всього процесу інклюзивного навчання та інклюзії загалом, давши відповідь на широкий спектр питань, які турбували і продовжують турбувати працівників інклюзивного освітнього простору.

Родзинкою конференції став зворушливий виступ Ганни Петрівни Димової – мами 5-ти річного Артема, який має розлади аутистичного спектра. Ганна Петрівна виступила від особи всіх батьків особливих дітей із власним баченням та пропозиціями щодо впровадження інклюзії у життєдіяльність не тільки її сина, а й дітей з особливими освітніми потребами загалом.

Основна мета цієї зустрічі була, безумовно, досягнута. Завдяки семінару професійні стосунки між представниками дефектологічної освіти та практичними працівниками інклюзивних навчальних закладів щодо питань організації інклюзивного освітнього простору стали ще тіснішими, а розуміння одне-одного – ще ближчим. Висловлюємо безмежну подяку Донецькому обласному палацу дитячої та юнацької творчості (директор – Ольга Михайлівна Канзюба) за те, що дали можливість представникам кафедри долучитись до цієї значної події!

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення