Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Студенти факультету спеціальної освіти вшанували пам’ять Героїв Крут

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Студенти факультету спеціальної освіти вшанували пам’ять Героїв Крут

Друк

І знов, у котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’януть той славний час,

Коли в офіру Батьківщині

Себе принесли кращі з нас.

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

29-го січня студенти 1-го курсу факультету спеціальної освіти разом із куратором, старшим викладачем Манько О.Г., провели спільну кураторську годину на честь пам’яті героїв Крут: «Герої Крут – ніхто не забутий». Мета виховної години – ще раз згадати про події під Крутами в січні 1918 року.

Студенти підготували цікаву розповідь, декламували вірші, згадали ім’я тих юнаків-крутянців, які зберегла нам історія.

Знаковою подією в історії України стала героїчна смерть  під залізничною  станцією  Крути молодих захисників Української Держави. Бій під Крутами – бій, що у січні 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.  На боротьбу з жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи і зброї не тримали в руках, студенти Київського університету Святого Володимира та учні Кирило-Мефодіївського братства.

Крути – це великий перелом на межі двох століть. Щоб наша держава жила, багатьом  її  патріотам  довелося пожертвувати своїм життям.  І надто  вражає, коли на таку абсолютну самопожертву йдуть  молоді люди, які тільки почали здійснювати свій життєвий проект.

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі,  як  герої.

Студенти відкрили важливу сторінку нашої історії, усвідомили суть трагедії, ім’я якої Крути, адже події 29 січня 1918 року завжди живуть в душі українського народу і сьогодні ятрять його серце. Вони переглянули презентацію та фільм про події 1918 року, висловили свої думки щодо сьогодення та подій в Україні та хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут. Вічна пам’ять героям.

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Оголошення