Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Свято вишиванки на факультеті фізичного виховання

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Свято вишиванки на факультеті фізичного виховання

Друк

Українці у всьому світі у травні відзначають День вишиванки – свято, яке щороку припадає на третій четвер, починаючи з 2006 року. Відтоді традиція вбиратися у національні строї цього дня набула чималої популярності. Тисячі українців підтримують свято та одягають вишиті сорочки, аби підтримати рідну культуру та традиції. Історія вишивки на території України має не одну тисячу років. Особливе ж значення набула в останні кілька століть. Для спортсменів факультету вишиванки також мають велике значення.

До того ж, щороку організовують тематичні заходи. У Чернівцях, де зародилося свято, цьогоріч влаштують парад вишиванок. У Житомирі спільно виготовлятимуть велетенську вишиванку. У Харкові організовують ярмарок та покажуть старовинні зразки національного вбрання. У Вінниці активісти запланували сформувати 15-метровий прапор із вишиванок.

У Донбаському державному педагогічному університеті 17 травня на факультеті фізичного виховання студенти всіх курсів, а також викладачі та всі охочі залюбки відзначали день національної святині. Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров'я, а також щастя. Сьогодні вишиті сорочки дуже популярні. Їх носять чоловіки, жінки, діти, літні люди в різних куточках країни. Велика кількість сучасних моделей дозволяє кожному підібрати річ на свій смак, а також багато спортсменів приймаючи участь у змаганнях різного рівня беруть з собою символ України, символ родини, наш рідний оберіг-українську вишиванку, бо вірять, що беруть з собою частину рідного краю, який принесе їм великі спортивні досягнення.

Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід прийти до свого вишу в національному українському одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків.

  •  

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення