Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Дні українського кінематографа на філологічному факультеті

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Дні українського кінематографа на філологічному факультеті

Друк

На філологічному факультеті Донбаського державного педагогічного університету від 7 травня тривали дні українського кіно, протягом яких усім охочим було запропоновано перегляд трьох видатних фільмів: «Земля» О. Довженка, «Тіні забутих предків» С. Параджанова, «Білий птах із чорною ознакою» Ю. Іллєнка. 11 травня відбувся завершальний захід, присвячений українському кінематографу. Для студентів різних курсів і спеціальностей філологічного факультету було проведено лекцію-семінар про становлення українського кіно від його появи до сьогодення.

Студенти першого курсу Гончар Тетяна, Тупіленко Олександра, Пономаренко Олена (група У), Рухленко Єлизавета (група УА) підготували доповіді про відомих режисерів та їхні шедеври, видатних акторів та їхню творчість, зокрема про таких режисерів, як О. Довженко («Земля»), С. Бондарчук («Війна і мир»), С. Параджанов («Тіні забутих предків»), українських акторів, як І. Миколайчук, Б. Ступка, А. Роговцева та ін.

У контексті історії літератури було згадано про твори українських письменників, за мотивами яких зняли тогочасне кіно, про перевагу екранізації деяких українських вистав: «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» тощо.

Згодом із промовою щодо розвитку такого мистецтва, як кіно, виступив доцент кафедри філософії, соціально-політичних та правових наук А. О. Карпенко. Подана інформація розкрила різні етапи й види еволюції українського кіно: від кінескопа – першого кінознімального апарата (1893 р.) до методів знімання кіно й критики на нього. Не забули й про сучасний кінематограф, що досить стрімко розвивається. Було порушено також і проблему мовного оформлення кінострічок.

Наприкінці заходу пролунали рекомендації щодо сприйняття українського кіно з погляду філолога, продемонстровано кадри з фільму «Земля» О. Довженка.

Саламон Дмитро, студент І курсу групи У.

  •  

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення