Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Студенти факультету фізичного виховання – за життя без ВІЛ/СНІДу!

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Студенти факультету фізичного виховання – за життя без ВІЛ/СНІДу!

Друк

Кожні 6 секунд один житель планети заражається вірусом імунодефіциту людини, а щогодини помирає приблизно 200 жертв вірусу, який вже встигли назвати викликом еволюції. Cпантеличене швидким розповcюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас. Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий.

Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції посідає 2-е місце в Європі і 5-е – у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ризик передачі ВІЛ-инфекції від матері дитині становить 20-45%. Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих наркомани складають 88%. В Україні 50 тисяч молодих людей із подвійним діагнозом – ВІЛ наркоманія.

Треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб освоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей і разом із тим – це дуже небезпечний час.

Та для того щоб вберегтись від небезпечних спокус, треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя, до себе.

Викладачі кафедри медико-біологічних основ охорони життя та цивільного захисту ДДПУ організовують різноманітні заходи щодо профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед молоді. Так, 27 лютого у ЗОШ №17 м. Слов’янська відбувся навчально-виховний захід на тему «Профілактика ВІЛ інфекцій та СНІДу».

Перед старшокласниками виступали студенти наукового гуртка факультету фізичного виховання під керівництвом доцента кафедри медико-біологічних основ охорони життя та цивільного захисту Андрія Вікторовича Макаренка. Доповіді були за такими темами: «Теорії виникнення ВІЛ інфекцій», «Чи можливе зараження ВІЛ-інфекцією від тварин?» (Владислав Куліков), «Чи можливе зараження ВІЛ-інфекцією при контакті із зараженою засохлою кров'ю?» (Костянтин Щерчук), «Що повинна знати ВІЛ-інфікована людина про свої права?» (Владислав Панченко), «Тест на ВIЛ»( Карина Голенко), «Чи існує щеплення від ВІЛ?» (Дмитро Вєнков).

Захід викликав неабиякий інтерес школярів, вони ставили запитання до наших студентів стосовно сучасного стану розповсюдження ВІЛ-інфекції в нашому регіоні, анонімного обстеження тощо.

Бажаємо подальших успіхів науковій команді студентів факультету фізичного виховання у такому важливому та актуальному валеологічному напрямку як профілактика ВІЛ/СНІДу.

  • Image folder specified does not exist!
  •  

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення