Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Круглий стіл до Міжнародного дня рідної мови

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Круглий стіл до Міжнародного дня рідної мови

Друк

21-22 лютого у стінах Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» відбувся круглий стіл присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Захід урочисто відкрила завідувач кафедри української мови та літератури О. Л. Біличенко доктор наук із соціальних комунікацій, професор, словами привітань до учасників та гостей: «Багато ми говоримо про проблеми мови, але ж досить уже говорити, треба діяти, – переконана професор, – рідна мова мусить увійти в активний побутовий вжиток наших викладачів і студентів, аби вони понесли її до своїх майбутніх учнів з професійним знанням і щирою любов’ю».

У круглому столі взяли участь представники кафедри української мови та літератури, кафедри педагогіки, кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук, кафедри теорії і практики початкової освіти, а також учні Райгородоцької, Прелеснянської і Лиманської шкіл з науковими керівниками.

22 лютого в межах круглого столу відбувся вебінар з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих України НАПН та Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка.

На вебінарі були проголошені доповіді Голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Мовчана Павла Михайловича, професора, завідувача кафедри слов'янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету Ющука Івана Пилиповича, народного депутата Верховної Ради України багатьох скликань Зайця Івана Олександровича, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та літератури Донбаського державного педагогічного університету Сушко Оксани Іванівни

Маємо констатувати, що лише діалогічна взаємодія науковців, освітян, громадських діячів, опертя на науково обґрунтовані концепції і врахування історичного досвіду мовної політики в Україні та світі сприятиме утвердженню пріоритетів культуровідповідності і полікультурності в сучасному світі, її якості та зміцненню на міжнародному, національному, регіональному та особистісному рівнях.

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення