Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Педагоги області працюють над створенням хрестоматії діалектних текстів «Українські говірки Донеччини»

2 лютого 2018 року в конференц-залі ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» відбулася зустріч обласної творчої групи вчителів, які працюють над укладанням матеріалів до хрестоматії «Українські говірки Донеччини».

Із 900 тривала реєстрація учасників цього масштабного заходу, безпосередню участь у якому взяли вчителі-ентузіасти зі Слов’янського, Лиманського, Бахмутського, Костянтинівського, Олександрівського районів, а також із Мирнограду, Краматорська, Миколаївки. Дистанційно підтримали роботу творчої групи, надіславши свої матеріали, учителі Мангушського, Волноваського, Нікольського районів та міста Маріуполя. На сьогодні до запису відео- й аудіоматеріалів долучилися 44 вчителя Донецької області, серед яких не лише мовники, а й учителі початкових класів, музики. Усіх їх об’єднала любов до рідного слова й усвідомлення нагальної потреби фіксації беззаперечного факту функціонування української мови на теренах Донеччини. Керівником творчої групи є доцент кафедри української мови та літератури ДДПУ Л. М. Тищенко.

До початку роботи гості мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою літератури: питальниками, діалектними словниками, монографіями, лінгвогеографічними атласами, авторефератами дисертаційних досліджень з української діалектології, хрестоматіями діалектних текстів.

Під час відкриття зустрічі з вітальним словом до учасників звернулися заступник декана філологічного факультету доц. Г. М. Куцак, завідувач кафедри української мови та літератури професор, доктор наук із соціальних комунікацій О. Л. Біличенко, завідувач відділу української мови та літератури ІППО, заслужений учитель України Т. С. Байдаченко.

Відповідно до програми зустрічі доц. Л. М. Тищенко ознайомила присутніх учителів та студентів філологічного факультету з особливостями записування діалектного матеріалу, історією та перспективами створення української діалектної текстографії. Особливо було акцентовано увагу на необхідності видання хрестоматії діалектних текстів «Українські говірки Донеччини».

До уваги присутніх було запропоновано відеозаписи, зроблені учасниками творчої групи в селах Майдан (записувач Т. М. Змієва), Привілля (записувачі О. С. Кіріндясова, Т. І. Українець), Райгородок (записувачі В. В. Нікітіна, Т. П. Чала) Слов’янського району, у селі Зоря Костянтинівського району (записувач В. В. Пономаренко) та в місті Маріуполь (записувач С. І. Романюк). Цінним досвідом роботи поділилися вчитель Прелесненської ЗОШ І. В. Панченко та вчитель ЗОШ І-ІІ ступенів № 1 Мирноградської міської ради Л. В. Гуринович.