Шановні читачі ! Пропонуємо Вам підбірку художніх видань з книжково - ілюстративної виставки : “Україна — це неба безмежного шир” (образ України в художніх творах).
Тичина П. Золотий гомін : вибрані твори / П. Тичина ; вступ. ст., упоряд. та прим. С. А. Гальченка. - Київ : Криниця, 2008. - 606 с. - (Бібліотека Шевченківського комітету).
До книги “Золотий гомін” увійшли вибрані твори першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії — 1962 року — Павла Григоровича Тичини (1891-1967), який здобув визнання у слов'янському світі як геніальна особистість після публікації трьох збірок - “Соняшні кларнети” (1918), “Плуг” (1920), “Замісць сонетів і октав” (1920).
Із багатого творчого доробку поета відібрано те, що і через кілька десятиліть не втратило своєї літературно-мистецької цінності.
Творчість П. Г. Тичини — неповторний, оригінальний внесок в українську та світову літературу. Новаторство в поетичній формі, витончена яскрава словотворчість, а також своєрідна музичність поетичних творів стали для широких верств українців ХХ і вже й ХХІ століття символічними - “тичинівськими” вершинами в поезії.
“Золотий гомін” кращих поетичних творів П. Г. Тичини звучить як прекрасний і трагічний української душі.
Історія України очима письменників / упрояд. та вступ. ст. О. В. Красовицького. - Харків : Фоліо, 2013. - 510 с.
До збірки “Історія України очима письменників” увійшли оповідання, уривки з романів, візія, повість та ін. сучасних українських письменників, присвячені якійсь події або персоні української історії. Таких письменників : Ю. Мушкетика, Ю. Винничука, А. Кокотюхи, Т. Прохасько, Р. Іванчука, М. Загребельного, С. Жадана, І. Роздобудько, М. Матіос, О. Ірванеця та інших.
Крищенко В. Українська душа / Вадим Крищенко. - Київ : Дніпро, 2009. - 590 с.
Книга “Українська душа” - певною мірою підсумковий доробок славетного поета - лірика і поета — пісняра, народного артиста України Вадима Крищенка.
Це своєрідна розмова автора зі своїми читачами про земне та небесне, про радісне і печальне, з чого складається наше життя. І скрізь, у кожному рядку відчувається щирість і українське єство цього видатного майстра слова.
Сердечні і проникливі рядки поезії автора шукають свого читача. І з певністю можна сказати, що вони його знайдуть. Бо шанувальники поета — це люди зі всіх куточків нашої української землі.
“Вірші, що наповнили її, писалися в різні роки, мають різну тональність, звучання, різняться настроями, своїми світлотінями... Не все написане — реальне фото мого життя. Щось уловив у многоголоссі людського спілкування, щось надумалось, щось взято з інших доль, щоб притулити до своєї... І поміж тим жирним шрифтом карбую в душі найдорожчі для мене поняття : Родина, Бог, Україна.”
Вадим Крищенко.
ОДНА — ЄДИНА
Коли у серці поклик журавлинний
І втома ріже зморшкою чоло,
Я добре знаю — є одна-єдина,
Що не сховає рук своїх тепло.
Коли далеко — знов до тебе лину,
Спішу до тебе, як весняний птах,
Бо, де б не був я — ти одна-єдина,
В моїм мовчанні і моїх словах.
Коли день світить, як рясна калина,
І зерна мрії падають в ріллю,
Я свято вірю — є одна-єдина,
З якою сонце й хмари розділю.
Одна-єдина на білім світі,
З твого імення сонце світить.
Одна-єдина, одна-єдина,
Моя ти рідна Україна.
< < | > > |
---|