Шлях по сайту: Новини Звіт про роботу профспілкового комітету Первинної профспілкової організації працівників ДДПУ за 2017 рік

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Звіт про роботу профспілкового комітету Первинної профспілкової організації працівників ДДПУ за 2017 рік

Друк

1. Внутрішньоспілкова та організаційна робота

У структурі ППО працівників ДДПУ у 2017 році відбулися зміни: профбюро технологічного факультету та факультету підготовки вчителів початкових класів було поєднано в профспілкове бюро факультету початкової, технологічної та професійної освіти. Отже, наша первинна організація складається з 10 профбюро та 45 профспілкових груп. Профспілковий комітет налічує 12 осіб від усіх структурних підрозділів університету. Профспілкове членство на кінець 2017 року складає 97,6%, чи 647 членів профспілки.

Робота профспілкового комітету та комісій профкому здійснюється відповідно до річних планів роботи, які затверджують на засіданні профкому.

У звітному періоді проведено:

­ 2 профспілкових конференції;

­ семінар для профгрупоргів та всіх зацікавлених працівників, на якому Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду м. Слов’янськ Скрипниченко Сергій Петрович надав вичерпні відповіди на питання співробітників університету щодо змін у пенсійному законодавстві;

­ 11 засідань профспілкового комітету, на яких розглянуто 32 питання. Зокрема:

 1. Про перспективні плани роботи профкому, профбюро та комісій профкому на 2017 рік.
 2. Про звіти голів профбюро та комісій профкому щодо роботи у 2016 році. Про підготовку до профспілкової конференції в лютому 2017року.
 3. Про стан реалізації в ДДПУ законодавчих змін в оплаті праці.
 4. Про планування екскурсійних поїздок.
 5. Про організацію заходів до Дня захисту дітей.
 6. Про оформлення та систематичне поповнення інформаційних стендів профспілкової роботи та профспілкової сторінки на сайті університету.
 7. Про підготовку заходів до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 8. Обговорення проблем організаційної роботи профбюро структурних підрозділів із питань збереження чисельності членів профспілкової організації Університету.
 9. Про здійснення громадського контролю за виконанням роботодавцем законодавства про працю та забезпечення в ДДПУ безпечних та нешкідливих умов праці, виробничої санітарії.
 10. Про оздоровлення й відпочинок працівників ДДПУ та їхніх дітей улітку 2017 року.
 11. Про штатний розпис ДДПУ.
 12. Про роботу Ради ветеранів ДДПУ
 13. Про фонд оплати праці працівників університету й кошторисів спеціального фонду.
 14. Про готовність навчальних корпусів та об’єктів інфраструктури університету до експлуатації в осінньо-зимовий період 2016 – 2017 навчального року.
 15. Про результати роботи з оздоровлення.
 16. Про надання правової допомоги членам профспілки університету.
 17. Про підготовку до профспілкової конференції в жовтні 2017 року.
 18. Про зміни та доповнення до Правил трудового розпорядку ДДПУ.
 19. Про затвердження представників профспілкової організації до складу погоджувальної комісії з питань нового Колективному договору на 2018 – 2023 рр.
 20. Про підготовку до новорічних свят.
 21. Про атестацію робочих місць.
 22. Про результати громадського контролю за розподілом навчального навантаження в університеті.
 23. Про формування та обґрунтування пропозицій до Колективного договору на 2018 – 2023 роки.
 24. Про статистичний звіт ППО працівників ДДПУ за 2017 рік.
 25. Про погодження графіків відпусток на 2018 рік.
 26. Про виконання кошторису профбюджету у 2017 році й розгляд проекту кошторису на 2018 рік.
 27. Про аналіз захворюваності та тимчасової непрацездатності працівників університету в 2017 році.

Із нагоди ювілеїв факультету спеціальної освіти та фізико-математичного факультету грамоти та грошові премії від Донецького обкому отримали профспілкові лідери цих факультетів – Гіренко Ніна Андріївна й Ткаченко Володимир Миколайович, а також голова ревізійної комісії ППО працівників ДДПУ Кадубовський Олександр Анатолійович. Крім того, з нагоди 50-річного ювілею було нагороджено грамотою та премією Гріднєву Ольгу Станіславівну – профспілкового активіста, члена профспілкового комітету.

У січні 2017 року підведено підсумки огляду-конкурсу на кращого профгрупорга ППО працівників ДДПУ. Чотирнадцять переможців – кращів профгрупоргів нашої первинки нагороджено дипломами та подарунками (ваучерами мобільного зв’язку).

2. Захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників

Спільні дії всіх членів Профспілки працівників освіти і науки України та Центрального комітету у 2017 році:

1. ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Міністерства освіти і науки України з приводу вжиття термінових дій для затвердження паспортів бюджетних програм «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами III і IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики».

2. Профспілки України висунули основі вимоги до Уряду й Парламенту щодо Держбюджету на 2018 рік, серед яких:

 • підвищення мінімальної зарплати до 4100 гривень;
 • фінансування ВНЗ І–ІІ рівня акредитації за рахунок коштів держбюджету;
 • розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної платні;
 • забезпечення прав громадян на доступну та якісну медичну допомогу.

3. 7 листопада 2017 року відбулася зустріч керівників всеукраїнських профспілок із Прем’єр-міністром України, на якій було засвідчино готовність Уряду вирішувати, у співпраці з профспілками порушені ними питання, досягнуто домовленості щодо надання протокольних доручень Прем’єр-міністра членам Уряду та керівникам обласних державних адміністрацій.

4. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні, що відбулося 15 листопада 2017 року, прийнято рішення щодо формування прожиткового мінімуму на 2018 рік і кореляцію його розміру з фактичними споживчими цінами, урахувавши при цьому позицію профспілок.

5. ЦК Профспілки спрямовано звернення до депутатських фракцій і груп у ВРУ, Комітетів з питань бюджету, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також особисто до народних депутатів України, членів Комітету з питань науки і освіти щодо неприпустимості передбачення в новому законі «Про освіту» норми про визначення розмірів посадових окладів педагогічних працівників залежно від прожиткового мінімуму та його трикратності замість прийнятих у першому читанні положень про встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат.

Профспілка вважає, що за встановленої гарантії на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників і спеціалістів освіти мають застосовуватися такі, найменш вразливі від суб’єктивізму показники, як: ВВП, середня заробітна плата в галузях економіки, промисловості. Така позиція підтримана особистими підписами понад 650 тисячами освітян.

Під час виборів ректора ДДПУ члени профкому були введені до складу організаційного та виборчого комітетів. Профспілковий комітет розглянув та погодив проекти положень, які визначали всю процедуру обрання ректора університету.

Члени профспілкового комітету брали участь у роботі над новою редакцією правил внутрішнього трудового розпорядку.

3. Соціальна діяльність

Надано матеріальну допомогу 87 членам ППО працівників ДДПУ (що складає 13,4% від кількості членів профспілки) на загальну суму 44 800 грн. Середній розмір наданої матеріальної допомоги – 515 грн.

Виділялися кошти на придбання вінків для поховання працівників університету та непрацюючих одиноких пенсіонерів.

4. Культурно-масова робота

Профком брав участь в організації концертів і святкових заходів до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня Незалежності, Дня визволення м. Слов’янська від німецько-фашистських загарбників, Дня працівника освіти, Дня захисника України тощо.

До 9 Травня ветерани Великої Вітчизняної війни отримали подарункові набори загальною вартістю 4739 грн.

З нагоди міжнародного Дня захисту дітей проведено конкурс дитячого малюнку на асфальті біля головного корпусу ДДПУ. Усі учасники отримали набори кольорової крейди та набори для малювання – олівці й альбоми. Витрати – 2658 грн.

До новорічних свят діти працівників – 230 осіб (до 14 років включно) отримали набори цукерок та мали змогу відвідати новорічне свято, яке було організовано студентами театрального сектору нашого університету. Усі присутні на святі діти отримали набори солодощів.

Загалом, витрати на новорічні свята склали 28 360 грн (набори цукерок, прикраси на ялинку, афіши).

Здійснено 3 екскурсійні поїздки:

 • ­на ковзанку льодової арени «Альтаїр» м. Дружківка, 50 осіб;
 • до страусиної ферми м. Ямпіль, 140 осіб;
 • на завод шампанських вин м. Бахмут, 190 осіб.

Загалом, в екскурсійних поїздках брали участь біля 380 працівників університету та членів їхніх сімей.

Вартість аренди автобусів – 32 600 грн.

5. Оздоровлення

У дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ластівка» Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України влітку відпочило 24 дитини працівників нашого університету.

Загальна вартість путівки складала 5000,83 грн. За рахунок коштів профбюждету путівки було здешевлено, на що загалом витрачено 20000 грн. У результаті, батьківська доплата для членів Профспілки становила 1500,00 грн. – пільгова путівка й 2375,00 грн. – звичайна путівка. Перелік дітей пільгової категорії налічував 22 позиції, зокрема діти – відмінники навчання, переможці змагань (спортивних чи мистецьких).

6. Охорона праці

У межах проведення тижня охорони праці на початку квітня комісія профкому з охорони праці спільно з інженерами з охорони праці ДДПУ здійснила перевірку наявності та дотримання інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності, перевірку ведення журналів реєстрації інструктажів, відповідності приміщень вимогам гігієни навчання та праці.

На засіданні профкому розглядалося питання готовності навчальних корпусів університету до нового навчального року.

Представники профкому війшли до складу комісії з атестації робочих місць за умовами праці. За результатами атестації окремим категоріям працівників встановлено доплату, додаткову відпустку.

7. Інформаційна робота

Упродовж року було виготовлено інформаційні бюлетені № 7 і № 8 щодо урядової програми «Доступні ліки» та оздоровлення влітку 2017 року. За необхідністю виготовлялися афіши та оголошення. Також усю інформацію було розміщено на сайті університету, профспілкових стендах.